Pripravujeme mobilnú aplikáciu

Autor:  Janka Ružická
Publikované dňa: 18.12.2015

OZ EKOrast pripravuje spolu s partnermi mobilnú aplikáciu Green Bin, ktorá bude spustená na začiatku roka 2016 a je reakciou na nejednotný a nedostatočný systém triedenia odpadu na Slovensku.

Ku koncu roka ukončujeme posledné prípravy mobilnej aplikácie Green Bin, ktorá umožní užívateľom v jednoduchom prostredí za pomoci mobilného telefónu identifikovať, aký odpad patrí do akej zbernej nádoby, prípadne kam ho odovzdať vo svojom meste. Po vyhodnotení vstupných dát, aplikácia užívateľovi zobrazí, do akej zbernej nádoby odpad odhodiť. V prípade, že sa v obci neseparuje tento druh odpad pomocou zberných nádob alebo sa jedná o odpad, ktorý nie je možné umiestniť v zberných nádobách, aplikácia užívateľovi zobrazí adresu najbližšieho zberného dvora s kontaktnými údajmi a otváracími hodinami alebo adresu najbližšej prevádzky/obchodu, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špeciálneho odpadu, akým sú napríklad elektrospotrebiče, staré lieky, či stavený odpad. Užívateľovi ponúkne aj možnosť navigácie na miesto určenia pomocou externej navigačnej aplikácie (Google Maps, Apple Maps). Partnermi aplikácie sú spoločnosti: NATUR-PACK, a.s., Prvá stavebná sporiteľňa, a. s. , SEWA, a.s. a sieť lekární Dr.Max.

 pss logo 2

Logo NATURPACK

LOGO SEWA ERP zmenseny

 

 

Tlačiť

Zdieľajte na:  FacebookTwitterLinkedin

Janka Ružická

Je riaditeľkou OZ EKOrast, má na starosti celkovú stratégiu a rozvoj združenia, ktoré sa venuje najmä environmentálnej výchove firiem, škôl, verejnosti, deti a mládeže a aktivitám v oblasti ochrany životného prostredia. 

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.