Chyba
  • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 47

Palomar

Autor: 
Publikované dňa: 19.06.2014

História talianskej spoločnosti Palomar siaha až do roku 1956, kedy začal Ermanno Palchetti spolu so synom s predajom japonských zrkadloviek a kamier, neskôr aj ďalekohľadov a iných optických prístrojov.

V roku 2001 Fabio Palchetti, vnuk Ermanna, založil vlastnú firmu Palomar srl, a začal tvoriť inovatívne projekty v spolupráci s medzinárodnými médiami, ktorými chcel zviditeľniť pozorovanie oblohy a zvýšiť oň záujem na celom svete.

Postupne sa spoločnosť vyvíjala, stále si však zachovávala svoju výnimočnosť, ktorú cítiť aj z jej produktov. Myšlienka "Crumpled City" - originálne pokrčené mapy, vznikla v roku 2010, a odvtedy mapy získali mnohé ocenenie a stali sa jedným z najbrilantnejších dizajnových projektov na svete.

V roku 2013 prišla spoločnosť Palomar s novou myšlienkou - so svetlom na bicykel Lucetta, ktoré bolo od svojho vzniku už niekoľkokrát ocenené, vyhralo napríklad Design Plus Awards a dostalo sa aj do výberu na Solution 2014.

Tlačiť

Zdieľajte na:  FacebookTwitterLinkedin

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.